Sociální sítě

Předpověď počasí

Počasí Zlín - Slunečno.cz

Klikněte - pro zobrazení podrobností.

Kontaktní informace

Zemědělská společnost KLM, s.r.o.

Telefon
+420 573 387 026
Fax
+420 573 387 010
Adresa
Míškovice 136
768 52 Míškovice
Czech Republic

Specializujeme se na chov prasat

Živočišná výroba

Náš zemědělský podnik se nachází v úrodném Zlínském kraji. Z hlediska výrobních podmínek je podnik zařazen do řepařské výrobní oblasti. Pozemky se nachází na mírně kopcovitém terénu až rovině a převládají zde hnědozemě. Pozemky jsou dobře dostupné ze sídla společnosti v Míškovicích.

Ty, z Vás, kteří případně zvažují možnost odprodeje půdy, rádi oslovíme s nabídkou na její odkoupení.

ZS KLM s.r.o. - Podrobnosti pro prodejce

Živočišná výroba se specializuje na chov prasat, kdy ze šlechtitelského a rozmnožovacího chovu je produkován plemenný materiál, který je užíván jak pro vlastní obnovu základního stáda, tak na prodej našim odběratelům. Živočišná výroba je provozována na farmách v Kurovicích, kam je soustředěn rozmnožovací a šlechtitelský chov prasat plemen L x BU a výkrm skotu.
Na farmě v Míškovicích soustředíme výkrm prasat, brojlerových kuřat a v Lechoticích je užitkový chov prasnic. Všechny stáje prošly rekonstrukcí, aby vyhovovaly normám EU a podmínkám Welfare zvířat. Prasata jsou ustájena na roštech nebo na hluboké podestýlce.

Živočišná výroba je provozována na všech farmách firmy.

  • Farma Kurovice – porodna prasnic, odchovna selat a prasniček a výkrmna býků.
  • Farma Lechotice – porodna prasnic a odchovna selat.
  • Farma Míškovice – výkrm jatečných prasat a brojlerových kuřat

Šlechtitelský program

Šlechtitelský program naší firmy vychází z metodiky národního šlechtitelského programu Svazu chovatelů prasat. Základem je vertikální linie chovů od šlechtitelských chovů přes rozmnožovací chovy až po chovy užitkové. Nositelem veškerého pokroku ve šlechtění prasat jsou nukleové šlechtitelské chovy a šlechtitelské chovy, kde se produkují kanečci a prasničky čistokrevných plemen pro potřeby dalšího šlechtění, rozmnožovacích chovů a všech užitkových chovů.

Rozmnožovací chovy produkují prasničky kříženky plemen L x BU, na které se v užitkových chovech připařují kanci masných plemen a jejich kombinací. Šlechtitelský program je zaměřen ve sféře šlechtění a rozmnožování na dosažení vysoké reprodukce prasnic, což je základní předpoklad pro ekonomiku chovu prasat. V užitkové produkční sféře na tvorbu finálního jatečného hybrida s vysokou tržní hodnotou (zmasilost, vyrovnanost) při minimalizaci nákladů na jeho výkrm (vysoká konverze krmiva při vysokém přírůstku). K dosažení těchto cílů spolupracujeme s Plemenářskými službami, a.s. Zásadní a rozhodující význam je kladen na zdravotní situaci v těchto chovech.